O Nás

Historie oddílu Divoká Orlice

V roce 1974 jsme založili oddíl Divoká Orlice. V letech 1974-1977 jsme pravidelně jezdili na závody pramic, které se konaly na řece Divoká Orlice. Jelikož se nám tato soutěž velice líbila, dali jsme název našeho oddílu po této řece. Od tohoto roku jsme začali pravidelně pracovat s dětmi. Jezdili jsme na všechny řeky v ČR, nejenom na vodácké tábory, ale i na putovní tábory, na stálé stanové letní tábory s různou tématikou např. do Hostouně a do obce Broumy.

V roce 1981 jako oddíl Divoká Orlice získal tábořiště u řeky Berounky pod zříceninou hradu Krašov. Zde jsme společně s dětmi prožili spoustu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek na toto místo. V roce 1984 jsme začali poprvé dělat tématické tábory. Mezi ty nejlepší patří námořnický, zlatokopecký, indiánský, husitský atd. Základající členové oddílu Egy, Karel, Sláva, Monika, Pampalini, Rusalka, Mauglí, Borůvka, Pavel, Fanda-Rychlonožka a Radek a další jiní se snažili udělat pro děti vše, co je bavilo. Píšeme jen přezdívky, které v těchto letech měli a všichni jistě ví, o koho se jedná. Velice nás zasáhla smrt jednoho našeho dobrého vedoucího, ale hlavně kamaráda Slávy.

V další době oddíl divoká Orlice stále pracuje, i když nemá tolik dětí, jako v předcházejících letech. Činnost oddílu je bohatá. Děláme akce pro členy i nečleny oddílu. Od 90. let znovu pořádáme tématické tábory jako např. husitské, námořnické, Olympijské hry, pirátské.

A nyní něco ze současnosti. Každý rok pořádáme letní tábor v Plasích. Tradičně první týden v měsíci srpnu, letos máme tábor zlatokopecký. V letošním roce máme poprvé příměstský tábor a to v měsíci červenci. Kdo by měl zájem, může se na tyto tábory a akce podívat na našem webu. Měsíc červen patří velké pohádkové cestě z Rokycan až na zámek Kozel. V zimě jezdíme na zimní lyžařské tábory v době jarních prázdnin a na podzim nás čeká “cesta bludiček”.

To je několik vět o našem oddílu Divoká Orlice, který se schází každou středu od 15-16.30 před DDM Rokycany.

Za vedení oddílu Pavel Hubert