Příměstský tábor pro seniory

Příměstský tábor: Pro seniory aneb zpátky do minulosti

Od 31. 7. do 4. 8. 2023

Cena: 2 000 Kč

Věk: 60 – 95 let

Naše pionýrská skupina Divoká Orlice již řadu let pořádá pro děti letní dětské a příměstské tábory, ale i různé akce v zimě, či létě. Jelikož je každý rok o příměstské tábory velký zájem, rozhodli jsme se pro letošní rok uspořádat speciální příměstský tábor pro úplně jinou generační skupinu, než na kterou jsme zvyklí. Tou zmiňovanou skupinou jsou senioři. Touto cestou ve formě příměstského tábora, bychom rádi chtěli seniorům zprostředkovat krásných, ale zejména aktivně strávených 5 dní, aby se alespoň na okamžik svými myšlenkami mohli vrátit na místa, kam jezdili například jako malé děti. Rovněž bychom chtěli, aby si alespoň na okamžik odpočinuli od okolního světa, svých dětí, vnoučat a mohli třeba navázat kontakt s jinými účastníky tohoto speciálního tábora.

Na příměstský tábor se budeme scházet od pondělí do pátku vždy, na velkém Masarykově náměstí v budově čp. 80 „zelený dům“. V této budově se prodávají květiny, ale naše prostory se nacházejí na konci dlouhé chodby v prosklených dveřích.  Sraz všech účastníků bude vždy v 8:00 hodin, v již zmiňované klubovně a předpokládaný konec bude v cca 16:30 hodin. Tento čas je jen orientační, jelikož v některých dnech můžeme přijet o něco déle z plánovaných výletů. Po skončení tábora si účastníky vyzvednou jejich děti nebo po předložení potvrzení od svých dětí, že mohou jít domů sami J.

Program: Čeká nás bohatý program v podobě návštěvy známých hradů, či zámků, návštěva zoologické zahrady, farmy zvířátek, kde si každý může pohladit čtyřnohé kamarády, lázně (Mariánské, či Karlovy Vary), dle výběru a hlasování účastníků, společně navštívíme divadelní, či muzikálové představení, budeme tancovat, hrát a zpívat, navštívíme muzeum dle výběru, budeme tvořit v podobě rukodělných činností, hrát deskové a venkovní hry. Pro odvážné jedince se naskytne jedinečný pohled z koňského hřbetu a samotná jízda na koni. Zahrajeme si bowling, zastřílíme z luku, zaházíme si šipky a spoustu jiných aktivit. V jednání je také možná návštěva ateliérů filmových seriálů Ulice, či Ordinace v Růžové zahradě. V době příměstského tábora bude přítomna i zdravotní sestra.

Jelikož z každého tábora děláme krátkou filmovou reportáž, tak i na tento příměstský tábor budou mít účastníci krásnou vzpomínku.

 

Všechny dotazy zodpovíme na telefonním čísle +420 736 603 457, či emailové adrese: martina737@seznam.cz.  Platba tábora probíhá vždy v první nástupní den, tzn. v pondělí ráno. Pokud byste chtěli vidět filmy z naší dětské činnosti v podobě letních táborů, jako jsou: „Harry Potter“ ,  „Indiana Jones“,  „ Cesta kolem světa za 80 dní“, „Harry Potter“ se vrací do Bradavic“,  „Olympijské hry 2021“, nebo „Tajuplný ostrov“, stačí se podívat na YouTube  a vyhledat tyto filmy pod  jménem PS Divoká Orlice a názvem daného tábora.